LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA ​

Konkretna data rozpoczęcia działalności wspólnoty ministranckiej może być trudna do określenia. Należy przypuszczać, że ministranci byli od początku powstania parafii. Wpisali się tym samym w wielowiekową historię parafii Trąbin. Ministranci wykonują przede wszystkim zadania związane z liturgią: służba, czytania, asysta podczas mszy i nabożeństw. Ministranci starają się jak najlepiej przeżyć liturgię w kościele, odkrywać swoje powołanie do służby Panu Bogu. W chwili obecnej LSO liczy 19 osób. W skład wspólnoty ministranckiej wchodzą chłopcy ze Szkoły Podstawowej, gimnazjum oraz osoby dorosłe, wykonujące pracę zawodową. Zbiórki i formacja ministrantów odbywa się w każdą sobotę o godz. 10.00. Typowa zbiórka rozpoczyna i kończy się modlitwą. Często spotkania odbywają się w kościele, aby chłopcy mogli przećwiczyć służbę, poznać świątynię, sprzęty liturgiczne. Jako ministranci zobowiązani są do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., pierwszych Piątkach Miesiąca, Drodze Krzyżowej, itp. Posługa przy ołtarzu to nie tylko liczne obowiązki. Z tego faktu wynikają także przyjemności: spotkania przy ognisku, mecze piłki nożnej czy też wspólne wyjazdy, np. do Torunia, Płocka, Częstochowy. Prezesem Liturgicznej Służby Ołtarza jest Karol Krajnik a duchowym opiekunem Ks. Proboszcz.

PARAFIALNY KLUB SPORTOWY

Parafialny klub sportowy „Św. Antoni" powstał z inicjatywy ministrantów biorących udział w dekanalnych turniejach piłkarskich. Obecnie liczy 12-stu chłopców trenujących piłkę nożną. Celem Klubu jest podejmowanie i prowadzenie działań mających na celu wychowanie dzieci, młodzieży przez kulturę fizyczną, sport, rekreację w oparciu o zasady etyki katolickiej. Młodzież bierze udział w imprezach sportowo-kulturalno-religijnych. Odnosząc sukcesy na płaszczyźnie dekanalnej, kwalifikując się do turniejów rejonowych. Od roku 2014 treningi odbywają się pod okiem pana Michała Czachorskiego, nauczyciela WF. Miejscem spotkania jest boisko Orlik w Ostrowitem. Młodzi sportowcy biorą też udział w meczach kontrolnych z rówieśnikami z innych klubów i parafii.

Istotnym elementem działalności klubu jest prowadzenie działalności wśród dzieci i młodzieży w zakresie zapobiegania narkomanii, alkoholizmowi i innym patologiom społecznym. Podejmowane są działania mające na celu ochronę i promocję zdrowia. Istotnym czynnikiem jest propagowanie i umacnianie zdrowych, chrześcijańskich zasad współzawodnictwa.

Galeria 2018

Galeria 2016/2017

Rady parafialne

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Grupa lektorów

Koła żywego różańca

Schola parafialna

Grupy parafialne

Parafia pw. św. Antoniego w Trąbinie

Trąbin 4

87-522 Ostrowite Rypińskie

Numer konta bankowego

czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

Godziny mszy św.

Niedziele i święta: