„ Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii  Św. Antoniego w Trąbinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”.

Galeria 2018

Galeria 2016/2017

Rady parafialne

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Grupa lektorów

Koła żywego różańca

Schola parafialna

Grupy parafialne

Parafia pw. św. Antoniego w Trąbinie

Trąbin 4

87-522 Ostrowite Rypińskie

Numer konta bankowego

czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

Godziny mszy św.

Niedziele i święta:

godz. 9.00 i 11.30

Dni powszednie:

godz. 18.00 lub wg ogłoszenia

Akcja Katolicka

Ks. Jarosław Wiśniewski

Mateusz.pl

Diecezja Płocka

V Niedziela Wielkanocna - 28.04.2024 r.

• Słowo zachęty Biskupa Płockiego do udziału w nabożeństwach majowych

Drodzy Diecezjanie!

160 lat temu, po upadku powstania styczniowego, biskup płocki Wincenty Chościak Popiel wydał list pasterski, w którym ustanowił w naszej diecezji nabożeństwo majowe do Matki Bożej i prosił, by gromadzić się w kościołach na śpiewie Litanii loretańskiej oraz rozmyślaniu o życiu Jezusa i Maryi.Niech ta rocznica zachęca nas do udziału w nabożeństwach majowych w naszych kościołach, kaplicach, przy krzyżach i figurach przydrożnych, a także w naszych domach.Biskup Popiel prosił, by na nabożeństwo majowe przychodzili zwłaszcza rodzice i modlili się w intencji dzieci i młodzieży. Ta intencja jest także dziś bardzo aktualna. Myślimy szczególnie o maturzystach i rozeznających powołanie życiowe, aby nie bali się wyboru małżeństwa, by byli także otwarci na życie kapłańskie, zakonne i misyjne. Zjednoczmy się także we wspólnym błaganiu w intencji poszanowania życia ludzkiego, odmawiając modlitwę, którą zostawił nam św. Jan Paweł II.Bardzo dziękuję Wam za pięknie przyozdobione w maju krzyże, kapliczki i figury. Jest to wyrazem naszej wiary w Boga, który przez te znaki kultu przypomina nam, ze jest pośród nas obecny na drogach naszego życia.

Na czas majowej modlitwy wypraszam Wam, przez wstawiennictwo Matki Jezusa Chrystusa, Boże błogosławieństwo!

Bp Szymon Stułkowski

Biskup Płocki

• W ostatnią środę odbył się pogrzeb śp. Krystyny Wójcik z Trąbina. W Jej intencji zostanie odprawionych 9 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Pierwsza z nich będzie sprawowana 20 maja o godz. 17:30. Polecajmy zmarłą Bożemu miłosierdziu – Wieczny odpoczynek....

• Jutro, 29. kwietnia obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, ustanowiony w rocznicę wyzwolenia duchowieństwa polskiego w obozie koncentracyjnym w Dachau.

• W środę, 1 maja – rozpoczynamy, nabożeństwo majowe. Proszę o przygotowanie kapliczek i krzyży przydrożnych i gromadzenie się przy nich na wspólnie odprawianym nabożeństwie ku czci Matki Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00.

• 2 maja przeżywać będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej

• W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 9:00, a nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 11:30. Spowiedź w czwartek przed Mszą św. oraz w piątek przed Mszą św. o godz. 9:00 i 11:30. Odwiedziny chorych od godz. 13:00. Z racji na uroczystość w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.